Ta książka odpowiada na ważne pytania

 • Co robić po usłyszeniu diagnozy?
 • Co się dzieje w głowie pacjenta onkologicznego?
 • Jak się zachować, gdy spotykamy kogoś chorego na raka?
 • Czy terapie alternatywne mogą wyleczyć raka?
 • Jak przetrwać leczenie?
 • Czy jest życie po chorobie?
 • Czy rak może przynieść coś dobrego?
oswoic_oi

"Oswoić raka" koi lęki i pomaga zrozumieć chorobę

Nie potrafimy rozmawiać o raku. Dotychczas nikt nie powiedział nam jak to robić. Zamiatamy temat pod dywan. Słysząc diagnozę swoją, kogoś bliskiego czy koleżanki z pracy nie wiemy, jak się zachować. Co mówić? Udawać, że nic się nie dzieje czy zapewniać, że „wszystko będzie dobrze”?

Rak to temat tabu. A przecież niemal każdy z nas zna kogoś chorego. Może sami zmagamy się z nowotworem. Potrzebujemy przewodnika, który pomoże nam zrozumieć siebie lub drugiego człowieka.

Nic nie daje takiej nadziei jak poznanie historii ludzi, którzy mają podobne doświadczenia i po prostu żyją. Nic tak nie pomaga, jak poukładanie emocji i uświadomienie sobie, że w tym trudnym czasie nie jesteśmy sami.

O autorkach


Adrianna Sobol - psychoonkolożka i nauczycielka akademicka. Pracuje w Szpitalu Onkologicznym Magodent w Warszawie, a jako asystent prowadzi zajęcia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w Zakładzie Profilaktyki Onkologicznej. Jest psychoterapeutką i założycielką Centrum Wsparcia Psychologicznego Ineo. Autorka programów wsparcia online dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich: "Rak i co dalej?" oraz "Jak być dobrym wsparciem?". Stworzyła platformę szkoleniową online „Zdrowie zaczyna się w głowie”.Autorka licznych publikacji z dziedziny psychoonkologii i psychologii zdrowia. Występuje jako ekspertka w programach telewizyjnych, współtworzy akcje i kampanie społeczne. Prowadzi liczne szkolenia i warsztaty z zakresu psychologii i rozwoju osobistego.

Agnieszka Witkowicz-Matolicz - dziennikarka, reporterka i socjolożka.Autorka bestsellerowej książki „Niezwykłe dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń”.W wieku 32 lat zachorowała na raka piersi. Dziś, dzieląc się swoim doświadczeniem, inspiruje do tego, by mimo kłopotów zdrowotnych nie rezygnować z pasji i planów. Za „Niezwykłe dziewczyny” wyróżniona w konkursach „Kryształowe Pióra” i „Jaskółki Nadziei”.Aktywna uczestniczka debaty o problemach pacjentów onkologicznych. Działa na rzecz poszerzania dostępu do wiedzy, refundacji nowoczesnych terapii, poprawy komfortu leczenia i zmiany postrzegania nowotworów w Polsce.Lubi odkrywać fakty i walczyć ze stereotypami. Angażuje się w sprawy społeczne, bo uważa, że bez małych inicjatyw nie uda się zbudować wielkich spraw.Szefowa Informacji w Radiu Muzo FM. Wcześniej związana z RMF FM, TOK FM i Radiem PiN. Prowadząca programy telewizyjne w Polsat News, WP.pl, Money.pl, a także TVP.Mówczyni TEDx Warsaw Women. Laureatka Nagrody NBP im. Władysława Grabskiego dla najlepszych dziennikarzy ekonomicznych.

 

Dołącz do zadowolonych czytelników

> ZAMAWIAM KSIĄŻKĘ

Opinie naszych czytelników

 • Joanna
  Książka opisana jest prosto i czytelnie. Opisane historie łapią za serce. Polecam każdemu kto ma nowotwór jaki i dla osób które chcą zrozumieć osoby chore. Moja teściowa jest chora na nowotwór piersi i dzięki tej książce zrozumiałam co źle robiłam i jak mogę poprawić jej samopoczucie. Jestem przekonana, że ostatnio najczęściej przynajmniej w 11 nieprzypadkowych domach mówi się tylko i wciąż o książce „Oswoić raka” autorstwa Agnieszki Witkowicz- Matolicz i Adrianny Sobol. Już na wstępie kręci się łza.. „Oswoić raka” książka, pouczająca, bardzo wartościowa, pełna wiedzy życiowej, teoretycznej, praktycznej a nawet technicznej. Jak dobrze, że powstała! Chwała autorkom! Życzę Wam, by rozprzestrzeniła się wszędzie! By okryła się dobrymi recenzjami i była polecana. Lektura obowiązkowa do włączenia na każdym etapie choroby. Dedykowana chorym, ich rodzinom oraz personelowi medycznemu. Moim skromnym, prywatnym zdaniem cały nakład, a nawet kilka :) powinien wykupić NFZ i sprezentować wszystkim oddziałom onkologicznym w kraju. Należy się to nam, pacjentom. Razem z Oskarem za wytrwałość i determinację w leczeniu.
  Joanna
 • Renata
  Płakałam, uśmiechałam się, zamyślałam, uczyłam i jednocześnie zadawałam pytania. Dawno jedna książka nie poruszyła tyle moich emocji, nie dała tak dużo do myślenia. Leczenie onkologiczne, walka o życie i zdrowie, historie pacjentów to tematy, które towarzyszą mojej pracy zawodowej i życiu prywatnemu od lat. Nie sądziłam jednak, że zmierzenie się z nimi w tak skompensowany i inspirujący sposób, wywoła u mnie lawinę tylu przemyśleń. Przede wszystkim, nie mogę pozbyć się przeświadczenia, że ta książka powinna trafić na każdy oddział onkologiczny! Dołączana do karty DiLO (Karta diagnostyki i leczenia onkologicznego), byłaby jak pomocna dłoń uspokajająca drżące ręce osoby, która właśnie dowiedziała się, że ma nowotwór, że jej życie się zmieni. Usłyszałaby wtedy, że nowotwór to nie wyrok, ale choroba, którą się leczy.
  Renata
 • Martyna
  Ta książka to zbiór opowieści o ludziach, którzy zmierzyli się z tym przeciwnikiem. Czytając je, śmiałam się i płakałam. Bliskie były mi zwłaszcza opowieści o raku piersi. Ci ludzie dają jednak nadzieję na to, że rak to nie koniec, to początek pewnej drogi. Bardzo trudnej, bolesnej, ale można dotrzeć na metę o własnych siłach, pokonując wroga. W książce znajdziecie informacje, dzięki którym dowiecie się, jak wygląda walka z rakiem. Jakie leki zostaną Wam podane, jakie mogą być ewentualne skutki uboczne. Dowiecie się, gdzie szukać pomocy i jak przygotować się do leczenia. Ta książka naprawdę daje nadzieję na to, że mając raka, można żyć i można go również pokonać. To pozycja, po którą powinni sięgnąć zarówno pacjenci, jak i ich bliscy. Bo rak to przede wszystkim choroba rodziny.
  Martyna
 • Marzena
  Myślę, że to świetne kompendium wiedzy szczególnie dla osób, które są na początku walki z chorobą. Wywiady z osobami, które mimo druzgocącej diagnozy wciąż żyją, pozwalają na wniesienie choć odrobiny optymizmu. Do niedawna ta choroba omijała moją rodzinę. Wiedziałam, że do czasu, że w końcu przyjdzie się nam z tym zmierzyć. Motto tej książki to "rak to nie wyrok" i uważam, że autorki świetnie wywiązały się z zadania, które przed sobą postawiły. Najbardziej interesujące dla mnie były oczywiście wywiady, są świetne! Druga część książki przeznaczona jest dla osób chorych i blisko z nimi związanych, pozwala na zmierzenie się z tym, co może ich czekać w najbliższej przyszłości. Badajmy się, dzięki czemu będziemy mieć większe szanse na całkowite wyzdrowienie (chociaż w dobie "covidowskiej" łatwo to powiedzieć...)
  Marzena
 • Janina
  Ostatnio trafiła w moje ręce książka pt. "Oswoić raka. Inspirujące historie i przewodnik po emocjach". Jest to książka napisana by pomóc pacjentom i ich bliskim w tej ciężkiej drodze. Ta książka ma dać nadzieję,  wsparcie i dodać energii na trudnej drodze, jaką jest leczenie onkologiczne" Możecie przeczytać o 9-ciu niezwykłych osobach, które szczerze opowiadają o sobie i swojej walce z rakiem. Ja to wszystko znam, ponieważ w 2019 roku zdiagnozowano u mnie raka piersi.  Jestem tego zdania, że o raku trzeba rozmawiać. Choroba taka przychodzi niespodziewanie.  Warto przeczytać tę książkę i zapoznać się z tą tematyką.  To nie jest książka tylko dla chorych osób.  Każdy zna kogoś chorego, a nie zawsze wie jak zachować się w takiej sytuacji i jak wspierać chorego.
  Janina

Media o nas

Przeczytaj fragment książki

> Pobierz fragment książki

Webinary z autorkami "Oswoić raka"


Serdecznie zapraszamy razem z Agnieszką Witkowicz-Matolicz na cykl webinarów #oswoićraka na Instagramie! Widzimy się w każdy czwartek o godz. 18.00 na Instagramie @adriannasobol! Nie zabraknie inspirujących rozmów, obalania mitów towarzyszących chorobie nowotworowej a także praktycznych wskazówek - jak nie zagubić się w emocjach! Bądźcie koniecznie z nami! Minione webinary znajdziecie na moim profilu na Instagramie w zakładce IGTV.