Profilaktyka onkologiczna kobiet

Jednym z najsilniejszych lęków, z jakim zmaga się każdy dorosły człowiek jest strach przed rakiem. To stałe poczucie zagrożenia wytwarza w nas potrzebę podejmowania działań, które mogą pomóc tej chorobie zapobiec. Coraz więcej czasu poświęcamy na zdobywanie wiedzy o zdrowym stylu życia. Prawdziwą furorę robią prozdrowotne poradniki, strony internetowe, influencerki zajmujące się tym tematem. Kobiety oczywiście poświęcają więcej niż mężczyźni czasu na zbieranie tych informacji. Poza tym, że same wdrażają je w życie, aktywnie przekonujemy do zdrowych nawyków naszych bliskich, a czasem wręcz im je narzucamy, decydując na przykład o diecie reszty domowników.

Wszystkie prozdrowotne działania skupiają się jednak przede wszystkim na obszarze tzw. profilaktyki pierwotnej, czyli ograniczaniu czynników ryzyka, powodujących pojawienie się choroby. Niestety tak duża koncentracja na tych wskazaniach często usuwa z pola naszego widzenia to, co dla zdrowia najważniejsze, przestrzegania podstawowych zasad tzw. profilaktyki wtórnej, czyli zapobieganiu konsekwencjom choroby poprzez jej wczesne wykrycie. Staje się niestety regułą, szczególnie u młodych pań, że wraz ze wzrostem aktywności prozdrowotnej rośnie przekonanie o sile i niezniszczalności własnego ciała. Zdrowy styl życia tworzy w przekonaniu wielu kobiet zbroję, która zabezpiecza je przed chorobami nowotworowymi.

O ile kobiety są bardziej niż mężczyźni zainteresowane kwestiami zdrowego stylu życia, o tyle zdecydowanie częściej zaniedbują sprawy swojego zdrowia wtedy, kiedy jest to najbardziej potrzebne. W przypadku profilaktyki wtórnej kobiet, częstym zjawiskiem jest przesuwanie, czasem kilkukrotne, wizyty u lekarza albo decydowanie się na nią z konieczności, np. kiedy niepokojące objawy nasilą się albo stają się nie do zniesienia.

Innym, istotnym czynnikiem mającym bardzo zły wpływ na zdrowie kobiet jest przyzwyczajenie do bólu. Doświadczenia związane z menstruacją czy porodem sprawiają, że próg bólu kobiety jest ustawiony zdecydowanie wyżej niż u mężczyzn. Jest to jeden z głównych powodów przegapiania pierwszych objawów choroby.

Kolejną sprawą jest słaba wiedza na temat tego, co tak naprawdę powinno niepokoić. Czujność onkologiczna to obok profilaktyki wtórnej najważniejszy element walki z tą chorobą. Należy wiedzieć, jak najwięcej o możliwych objawach najpopularniejszych nowotworów i w razie pojawienia się niepokojących symptomów konsultować je z lekarzem, zawsze dopytując, czy nie wymagają specjalnych działań diagnostycznych.

Kobiety są zawsze najważniejszym punktem odniesienia dla swoich dzieci. Pilnowanie i przestrzeganie kalendarza badań okresowych będzie obowiązującą rutyną w przyszłości również dla nich. Rzecz tak podstawowa, jak regularne samobadanie piersi stanie się nawykiem na całe życie dla córek, a potem wnuczek i być może kiedyś uratuje im życie.

W wykładzie koncentrujemy się na pięciu nowotworach, które najczęściej atakują kobiety. Przedstawiamy szczegółowe informacje o czynnikach ryzyka, najbardziej niepokojących objawach i przede wszystkim o najważniejszych badaniach przesiewowych ukierunkowanych na wczesne rozpoznanie tych chorób.

Zagadnienia:

  • Najczęstsze występujące wśród kobiet rodzaje nowotworów, /li>
  • Czynniki ryzyka dla najczęściej występujących nowotworów,
  • Grupy ryzyka,
  • Objawy,
  • Nauka samobadania piersi,
  • Najważniejsze badania przesiewowe,

Wykład jest dedykowany dla pracowników dużych przedsiębiorstw.

Dostępny jest w formie:
  • nagrań wideo umieszczonych na platformie tutaj,
  • prezentacji na żywo, webinar on-line,

Czas trwania:

  • szkolenie video: 30 minut nagrania + materiały tekstowe,
  • szkolenie na żywo (forma prezentacji/warsztatu): 45 minut
Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu na biuro@adriannasobol.pl. Przygotujemy indywidualną wycenę i projekt personalizowanej oferty szkoleniowej dla Państwa firmy

Dzieli cię tylko 5 kroków

Jak działa serwis?

Krok 1


Wspólnie z Klientem ustalamy temat kursu wideo, który odpowie na indywidualne potrzeby.


Krok 2


Przygotowujemy spersonalizowany kurs zgodnie z ustaleniami i umieszczamy go na platformie.


Krok 3


Przekazujemy Klientowi indywidualne kody dostępu do kursu, które nie wymagają logowania.


Krok 4


Klient przekazuje kody dostępu osobom, które chce obdarować.


Krok 5


Obdarowane osoby dzięki kodom mają dostęp do wszystkich materiałów danego kursu..